Kapat
Yardımcı Konular 31 0

Android Telefonlara Google Pixel Telefon ve Rehber Uygulaması

Google pixel, bilindiği üzere google firmasının en son çıkarmayı palnaladığı android akıllı telefon. Bu telefonun henüz kendisi yada yazılımı gelmeden bazı kullanıcılar içeriğinde bulunan bazı kısımları almaya başladı. Bu konu içerisindede android telefonlarınıza google pixel telefonundaki telefon ve rehber uygulamalarını yüklemeyi öğreneceksiniz.

Bu yüklemeyi her telefona yapabilirsiniz demekte pek mantıklı değil. Tavsiyem android 7 nougat sahibi cihazlarda denemenizdir. Yani General Mobile yeni varyasyon cihazlara kurmanız kesin fakat diğerlerine denemekten zarar gelmez diyerek yapacağınız bir işlemdir bu. Yükleme adımlarını aşağıdan takip ederek kurabilir. Nougat ve google pixel için düzenlenmiş olan bu güzel iki uygulamayı kendi cihazınızda kullanabilirsiniz. Kurulumun ardından aşağıda görsellerini göreceğiniz 2 şık görünümlü uygulamanız olacak. Telefonunuzun orjinal uygulamalarını değiştirdiği için bu işlemi yapmadan önce kendinizce bir yedek almanızdada kesinlikle fayda var.

İşlem adımları aşağıda sizlere sunuldu. Takip ederek kurulumu yaptığınız taktirde sorunsuz kurulacaktır. Tabi belirtmektede fayda var bu işlemi yapabilmeniz için telefonunuzun rootlu olması ve root yetkileri ile çalışan bir dosya yöneticisi aracınız bulunmalıdır.

Google Pixel Telefon ve Rehber Uygulaması
  1. İlk olarak yukarıda bulunan download bölümünden gerekli zip arşivini indirip içerisindeki dialer.apk ve contacts.apk dosyalarını cep telefonunuzda bilindik bir yere çıkartın.
  2. Root yetkilerine sahip dosya yöneticiniz ile System priv-app dialer ve contacts içindeki apkleri silin.
  3. İndirdiğiniz dialer.apk’yı priv-app Dialer içine atın.
  4. contacts.apk’yı da priv-app Contacts içine atın.
  5. Kopyaladığınız apklerin üzerine basılı tutun ve özelliklere girin. İzinleri aşağıdaki örnek resimde olduğu şekilde işaretleyin.

Bu işlemlerin ardından cihazınızı yeniden başlatın. Cihazınız açıldığında yeni telefon ve rehber uygulamalarınız kurulduğunu göreceksiniz. Son olarak Ayarlar – Uygulamalar – Telefon uygulamasına girin ve resimdeki işlemi yapın.

Kurulumu tamamladıktan sonra görüntü şu şekilde olacaktır.

Rapor Oluşturuluyor. Lütfen Bekleyiniz...
Bu yazıya puan ver

{Kafazan}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir