Kapat
Genel Yöntemler 163 0

General Mobile 5P-4G Tek Elle Kullanım Ayarları

General Mobile bildiğimiz üzere Google ile Android sistemli cihazlar üreterek saf android adı altında sistemini çalıştırmaktadır. Sistem olarak uygulamalar dahil Google tasarım çalıştırılmaktadır.

General Mobile 5 Plus ve General Mobile 4g ekranların büyük olmasına istinaden bazı kullanıcılar ekran kullanımında ve özellikle klavye kullanımında zorlanmaktadır. Tek elle kullanılamayan telefon büyük zorluklarla mesaj yazma veya kullanım sağlamakta ve bu iş epey zor olmaktadır.

Aslında Telefonun yapısında tek elle kullanım için tasarlanmış klavye düzeni vardır. İster sağa ister sola klavyeyi yaslayarak istediğiniz tarafta kolaylıkla mesajlarınızı yazabilirsiniz.

-> Öncelikle Klavye açıldıktan sonra sağ altta Emoji yada Enter butonuna bi kaç saniye basılı tutarak açılır menünün açılmasını sağlıyoruz.

-> Ardından açılan menüde El işareti olan soldaki alanı seçin.

-> Seçtikten sonra tek elle kullanım klavyesi açılacaktır. Yandaki < > işaretleriyle sol elle kullanım yada sağ elle kullanım olarak ayarlayabilirsiniz. İstersenizde üstteki işaretle klavyeyi eski haline getirebilirsiniz.

 

Rapor Oluşturuluyor. Lütfen Bekleyiniz...
Bu yazıya puan ver

{EmreK}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir